Inspehtori

Petri Pellikka petri.pellikka(a)helsinki.fi 09 1915 1068
       

Kuraattori
(hallituksen puheenjohtaja)

Olga Penkkilä q(a)hamalais-osakunta.fi 050 492 7674
       

Hallituksen varsinaiset jäsenet

     
  Hanna Arimo hanna.arimo(a)gmail.com 050 468 6122
  (hallituksen varapuheenjohtaja)    
       
  Jukka Solehmainen jukka.solehmainen(a)helsinki.fi  
       
  Kanerva Matveinen kanerva.matveinen(a)helsinki.fi  
       
  Nico Lamminparras nico.lamminparras(a)helsinki.fi 050 337 3934
       
  Samuli Lång samuli.j.lang(a)gmail.com  
       
  Sara Saarela sara.saarela(a)helsinki.fi 044 093 0810
       
  Ville Timonen ville.timonen(a)helsinki.fi 050 302 0498
       
Toiminnanohjaaja Topias Tolonen toiminnanohjaaja(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
040 534 5896
       
Taloudenhoitaja Juhana Järviö taloudenhoitaja(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
041 362 8487
       
Sihteeri Laura Weckström sihteeri(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
       
Jäsensihteeri Jonna Rinne jasensihteeri(a)hamalais-osakunta.fi 09 2522 5500 (päivystysaikoina)
       
Emäntä Hilla Tuominen hilla.tuominen(a)helsinki.fi  
       
Isäntä Maria Anttila maria.anttila(a)helsinki.fi 0400 909 230
       
Huoneistomestari Oskar Ingelius oskar.ingelius(a)helsinki.fi  
       

VALIOKUNTIEN VIRKAILIJAT

     
       
Juhla- ja ohjelmavaliokunta (JVK)
     
       
JVK:n puheenjohtaja (virka vapaana)    
       
Ohjelmasihteeri (virka vapaana)    
       
Apuemännät Aino Lehtinen    
       
  Anneli Hämäläinen anneli.hamalainen(a)helsinki.fi 050 404 7141
       
  Ella Rantanen ella.rantanen95(a)gmail.com  
       
  Hanna Torpo hanna.torpo(a)helsinki.fi  
       
  Milla Peltoniemi milla.peltoniemi(a)helsinki.fi  
       
  Petra Rinne petra.rinne(a)helsinki.fi  
       
  Reetta Kontiainen reetta.kontiainen(a)helsinki.fi  
       
  Tiila Käenniemi tiila.kaenniemi(a)helsinki.fi  
       
  Tuuli Tervala tuuli.tervala(a)helsinki.fi  
       
  (virka vapaana)    
       
Apuisännät Elisa Päiviö elisa.paivio(a)helsinki.fi 0400 857 751
       
  Jukka Heliö jukka.helio(a)gmail.com  
       
  Laura Huiku laura.huiku(a)helsinki.fi  
       
  Laura Tuovinen laura.t.tuovinen(a)helsinki.fi 040 097 4466
       
  Maria Silvennoinen    
       
  Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583
       
  Ninna Keränen milla-linnea.keranen(a)helsinki.fi  
       
  Valter Uotila valter.uotila(a)gmail.com  
       
  Väinö Katajisto vaino.katajisto(a)helsinki.fi 040 068 0913
       
  (virka vapaana)    
       
Juhlamestarit Martina Rännälä martina.rannala(a)helsinki.fi 044 277 2770
       
  Saara Leino saara.leino(a)helsinki.fi  
       
Laulunjohtaja Lauri Suokas lauri.suokas(a)helsinki.fi 044 334 3364
       
Lipunkantajat Henri Rannisto henri.rannisto(a)gmail.com  
       
  Janette Välimäki valimaki.janette(a)gmail.com 050 435 1774
       
  Jukka Heliö jukka.heliö(a)gmail.com  
       
  Pekka Virtanen pekka.vir(a)hotmail.com 040 716 9497
       
  Reetta Kontiainen reetta.kontiainen(a)helsinki.fi  
       
  Sasu Karttunen sasu.karttunen(a)helsinki.fi 045 132 9800
       
Mainosmestari Selene Tenn selene.tenn(a)helsinki.fi  
       
Koulutusvaliokunta (KoVK)
     
       
KoVK:n puheenjohtaja Janette Välimäki valimaki.janette(a)gmail.com 050 435 1774
       
Koulutussihteeri Ximenna Tarpio xime_alexa04(a)hotmail.com  
       
Maakuntavastaava Maija Häkkinen maija.matilda(a)gmail.com 050 523 5394
       
Kulttuurivaliokunta (KuVK)
     
       
KuVK:n puheenjohtaja Elias Mustonen eliasmustonen(a)gmail.com 050 569 3748
       
Kulttuurisihteeri Saima Juurikkala saima.juurikkala(a)helsinki.fi  
       
Liikuntavaliokunta (LVK)
     
       
LVK:n puheenjohtaja Martta Kujala martta.kujala(a)helsinki.fi 040 704 9180
       
Liikuntasihteeri Fanny Laaksonen fanny.laaksonen(a)gmail.com  
       
Hiihdonjohtaja Väinö Katajisto vaino.katajisto(a)helsinki.fi 040 068 0913
       
Ratamestari   ratamestari(a)hamalais-osakunta.fi  
       
Ulkoasiainvaliokunta (UAV)
     
       
UAV:n puheenjohtaja Anneli Hämäläinen anneli.hamalainen(a)helsinki.fi
uav(a)hamalais-osakunta.fi
050 404 7141
       
Ulkoasiainsihteeri Eino Markelin eino.markelin(a)helsinki.fi  
       
Viestintävaliokunta (VVK)
     
       
Tiedottaja Amanda Peltomaa tiedottaja(a)hamalais-osakunta.fi 040 411 6994
       
Tiedotussihteeri Elisa Päiviö elisa.paivio(a)helsinki.fi 0400 857 751
       
Historioitsija Paula Talonen paula.talonen(a)helsinki.fi  
       
Hälläpyörän päätoimittaja Ria Iikkanen ria.iikkanen(a)gmail.com  
       
Toimittajat Elena Kukkonen elena.kukkonen(a)aalto.fi  
       
  Fanny Laaksonen fanny.laaksonen(a)gmail.com  
       
  Janette Välimäki valimaki.janette(a)gmail.com 050 435 1774
       
  Jukka Tolonen j.e.tolonen(a)gmail.com 044 335 2818
       
  Lotta Broms    
       
  Pyry Kuusela pyry.kuusela(a)helsinki.fi  
       
  Selene Tenn selene.tenn(a)helsinki.fi  
       
  Terhi Raikas    
       
  Valter Uotila valter.uotila(a)gmail.com  
       
  Vladimir Heiskanen valtsu.heiskanen(a)gmail.com 045 872 9333
       
  Väinö Katajisto vaino.katajisto(a)helsinki.fi 0400 680 913
       
Valokuvaajat Lari Tuominen lari.tuominen(a)aalto.fi  
       
  Ria Iikkanen ria.iikkanen(a)gmail.com  
       
  Suvi Leskinen suvi.t.leskinen(a)helsinki.fi 050 353 3499
       
Webmaster Niko Molin webmaster(a)hamalais-osakunta.fi 045 137 1583
       
Yleisvaliokunta (YVK)
     
       
YVK:n puheenjohtaja Pekka Virtanen pekka.vir(a)hotmail.com 040 716 9497
       
Yleisvaliokunnan sihteeri Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583
       
Arkistonhoitaja Lari Ahokas

arkisto(a)hamalais-osakunta.fi
lari.ahokas(a)helsinki.fi

050 346 7286
       
AV- ja ATK-vastaavat Joel Nummelin joel.nummelin(a)helsinki.fi 045 130 4013 
       
  Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583  
       
Galleristi Hilla Tuominen hilla.tuominen(a)helsinki.fi  
       
Kesäpaikkavastaava Pekka Virtanen pekka.vir(a)hotmail.com 040 716 9497
       
Saunamajuri Isto Auresmaa istoauresmaa(a)gmail.com  
       

KERHOJEN PUHEENJOHTAJAT

     
       
Bittikerho Joel Nummelin joel.nummelin(a)helsinki.fi 045 130 4013
       
Boheemiseura Fanny Laaksonen fanny.laaksonen(a)gmail.com 045 639 3418
       
Juristikerho Lauri Suokas

lauri.suokas(a)helsinki.fi
juristikerho(a)hamalais-osakunta.fi

044 334 3364
       
Kokkikerho Johannes Vainio johannes.vainio(a)aalto.fi 050 571 9179
       
Hämäläis-Osakunnan
Laulajat (HOL)
Iida Silfverhuth iida.silfverhuth(a)helsinki.fi 040 186 9495
       
Leffaklubi Essi Keränen essi.keranen(a)helsinki.fi  
       
Luontokerho Väinö Katajisto vaino.katajisto(a)helsinki.fi 040 068 0913
       
Mimmikerho Jonna Rinne jonna.rinne1(a)gmail.com  
       
Näytelmäkerho Niko Molin niko.molin(a)helsinki.fi 045 137 1583
       
Ompeluseura Vilma Heinisuo vilma.heinisuo(a)helsinki.fi  
       
Pelikerho Maija Öhman maija.ohman(a)gmail.com 050 362 6379
       
Pop-klubben Oskar Ingelius oskar.ingelius(a)helsinki.fi  
       
Raskaan musiikin
nautiskelijat (HORna)
Jukka Tolonen j.e.tolonen(a)gmail.com 044 335 2818
       
Reserviläiset (HORes) Topi Kotamäki topi.kotamaki(a)gmail.com  
       
Snookerho Jukka Lahe jukka.lahe(a)helsinki.fi  
       
Hämäläis-Osakunnan
Soittajat (HOS)
Leo Salmela leo95salmela(a)gmail.com  
       
Taidekerho Selene Tenn selene.tenn(a)helsinki.fi  
       
Tanssikerho (HOT) Eemeli Mölsä olli.molsa(a)aalto.fi 040 582 6317
       
Viiniseura Lari Tuominen lari.tuominen(a)aalto.fi 050 353 3499
       
Äijäkerho Maija Häkkinen  maija.matilda(a)gmail.com 050 523 5394
       

 

  • Kirjaudu virkailija-alueelle