Tältä sivulta löydät kaikki osakunnan virkailijat ja heidän yhteystietonsa.

Lisätietoja virkailijoiden toimenkuvista ja tietoa virkailijoiden valinnasta löydät täältä. Suurin osa osakunnan virkailijoista valitaan marraskuun osakunnan kokouksessa, jolloin virkailijat valitaan seuraavalle vuodelle. Jos viran kohdalla kerrotaan paikan olevan vapaana, voit hakea virkaa heti laittamalla asiasta sähköpostia osakunnan sihteerille.


Inspehtori

Tiina Paunio
inspehtori@hamalais-osakunta.fi

Kuraattori

Taneli Laine
q@hamalais-osakunta.fi
050 538 2191

Toiminnanohjaaja

Aave Naakkanen
toiminnanohjaaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Sihteeri

Benjamin Lamberg
sihteeri@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Taloudenhoitaja

Iida Silfverhuth
taloudenhoitaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

 

Hallitus

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Joel Heikkilä
Ville Hänninen
Alexia Mikkola (alexia.mikkola@helsinki.fi)
Antonina Peltola (antonina.peltola@helsinki.fi)
Jonna Rinne (jonna.rinne1@gmail.com)
Eero Taipale
Elisa Troberg

Juhlavaliokunta

juhlavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Tirehtööri / puheenjohtaja: Anne Penttilä (1anne.penttila@gmail.com)
Juhlajärjestäjä: Ismo Hammer
Juhlajärjestäjä: Kalle Heinonen
Juhlajärjestäjä: Elina Kervinen (elina.kervinen@windowslive.com)
Juhlajärjestäjä: Julia Saloranta
Juhlajärjestäjä: Emmi Söderholm
Juhlajärjestäjä: Suvi Taipale (suvi.taipale@helsinki.fi)
Juhlamestari: Michaela Kiianmies
Juhlamestari: Ismo Uusitalo
Laulunjohtaja: Lassi Koistinen

 

Emännistö

emanta@hamalais-osakunta.fi

Emäntä: Oona Pursiainen
Apuemäntä: Aki Malinen
Apuemäntä: Jaana Sivonen
Apuemäntä: Jenni Nyblom (jenni.nyblom@gmail.com)
Apuemäntä: Laura Vehmaa (vehmaa.lauraino@gmail.com)
Apuemäntä: Melissa Sende
Apuemäntä: Mitja Sainio
Apuemäntä: Nette Hämäläinen (nette.hamalainen@helsinki.fi)
Apuemäntä: Olavi Pakola (olavi.pakola@gmail.com)
Apuemäntä: Ronja Leikas
Apuemäntä: Turo Ylitalo

 

Isännistö

isanta@hamalais-osakunta.fi

Isäntä: Joel Heikkilä
Isäntä: Veikka Valtanen
Apuisäntä: Alex Karaolis (alexkaraolis@gmail.com)
Apuisäntä: Anne Penttilä (1anne.penttila@gmail.com))
Apuisäntä: Atte Moisio
Apuisäntä: Eeva Tuunanen (eeva.tuunanen@helsinki.fi)
Apuisäntä: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Apuisäntä: Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)
Apuisäntä: Linda Honkanen (linda.honkanen@live.com)
Apuisäntä: Olli Voutilainen
Apuisäntä: Ulla Paakkari
Apuisäntä: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)
Apuisäntä: Ville Uotila (ville.uotila@helsinki.fi)

 

Fuksivaliokunta

fuksivaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Fuksivastaava / Puheenjohtaja: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Fuksivastaava / Puheenjohtaja: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)
Tuutor: Alexia Mikkola (alexia.mikkola@helsinki.fi)
Tuutor: Anne Penttilä (1anne.penttila@gmail.com)
Tuutor: Benjamin Lamberg (lambergbenjamin@gmail.com)
Tuutor: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Tuutor: Joel Heikkilä (joel.heikkila@helsinki.fi)
Tuutor: Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)
Tuutor: Olli Narinen
Tuutor: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)

Ohjelmavaliokunta

ohjelmavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Ohjelmavastaava / Puheenjohtaja: Elina Kervinen (elina.kervinen@windowslive.com)
Ohjelmavastaava / Puheenjohtaja: Julia Roukala
Kulttuurivastaava: Lauri Hannikainen
Kulttuurivastaava: Olli Castren
Leffavastaava: Hoa Le
Leffavastaava: Maria Saarentola
Liikuntavastaava: Minerva Skyttä
Hiihdonjohtaja: Eemeli Mölsä
Vaelluksenjohtaja: Anniliina Lassila

Ulkoasiainvaliokunta

ulkoasiainvaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Ulkoministeri: Emmi Söderholm (emmi.soderholm@hotmail.com)
Ulkoministeri: Ronja Leikas

Viestintävaliokunta

tiedottaja@hamalais-osakunta.fi

Tiedottaja / Puheenjohtaja: Helmiina Latvanen (helmiinah.latvanen@gmail.com)
Viikkotiedotevastaava:
Joel Honkasuo
Valokuvaaja: Jenny Helle (jenny.helle@helsinki.fi)
Valokuvaaja: Joel Rainti
Somevastaava: Aino Lehtinen (aino.ki.lehtinen@helsinki.fi)
Somevastaava:
Meri Wiberg
Somevastaava:
Nuutti Mäkinen

Hälläpyörä

hallapyora@hamalais-osakunta.fi

Päätoimittaja: Olli Narinen
Toimittaja: Anna Jarske-Fransas
Toimittaja: Artturi Hiiro
Toimittaja: Eero Taipale
Toimittaja: Heli Parviainen (heli.s.parviainen@helsinki.fi)
Toimittaja: Irene Vuollet
Toimittaja: Jukka Solehmainen (jukka.solehmainen@helsinki.fi)
Toimittaja: Niilo Melkas

Tilavaliokunta

tilavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Huoneistomestari: Sanna Porkka (huoneistomestari@hamalais-osakunta.fi)
Huoneistokisälli: Mitja Sainio
Huoneistokisälli: Maria Wiberg (maawiberg@gmail.com)
Kesäpaikkavastaava: Lauri Hämäläinen (lauri.a.hamalainen@aalto.fi)
Arkistonhoitaja: Eeva Ollila (arkistonhoitaja@hamalais-osakunta.fi)
Ratamestari: ratamestari@hamalais-osakunta.fi
Saunamajuri: Essi Korhonen

Kerhojen puheenjohtajat 2021

Boheemiseuran puheenjohtaja

Maini Nguyen
maini.nguyen@helsinki.fi

Juristikerhon puheenjohtaja

Roope Kauhanen
juristikerho@hamalais-osakunta.fi
roope.kauhanen@gmail.com

Kokkikerhon puheenjohtaja

Maria Rantanen

Hämäläis-Osakunnan Laulajien (HOL) puheenjohtaja

Kerttu Kivioja
kerttu.kivioja@helsinki.fi

Luontokerhon puheenjohtaja

Maija Öhman

Lynces Academici puheenjohtaja

Henri Rannisto
henri.rannisto@gmail.com

Panoseuran puheenjohtaja

Niko Molin
niko.molin@helsinki.fi

Pelikerhon puheenjohtaja

Kaarlo Sukuvaara
kaarlo.sukuvaara@helsinki.fi

Pop-klubbenin puheenjohtaja

Aki Malinen

SnookerHOn puheenjohtaja

Ari Turto
ari.turto@helsinki.fi

Hämäläis-Osakunnan Soittajien (HOS) puheenjohtaja

Heidi Malmsten

Taidekerhon puheenjohtaja

Jade Leppä
jade.leppa@helsinki.fi

Tanssikerhon puheenjohtaja

Lari Sinisalo
lari.sinisalo@gmail.com

Äijäkerhon puheenjohtaja

Veikka Valtanen