Tältä sivulta löydät kaikki osakunnan virkailijat ja heidän yhteystietonsa.

Lisätietoja virkailijoiden toimenkuvista ja tietoa virkailijoiden valinnasta löydät täältä. Suurin osa osakunnan virkailijoista valitaan marraskuun osakunnan kokouksessa, jolloin virkailijat valitaan seuraavalle vuodelle. Jos viran kohdalla kerrotaan paikan olevan vapaana, voit hakea virkaa heti laittamalla asiasta sähköpostia osakunnan sihteerille.


Inspehtori

Tiina Paunio
inspehtori@hamalais-osakunta.fi

Kuraattori

Topias Tolonen
q@hamalais-osakunta.fi
040 534 5896

Toiminnanohjaaja

Aino Lehtinen
toiminnanohjaaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)
044 560 22 90

Sihteeri

Anniliina Lassila
sihteeri@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Taloudenhoitaja

Ville Hänninen
taloudenhoitaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Eeva Häkkinen
eeva.hakkinen@helsinki.fi

Elisa Troberg
elisa.troberg@helsinki.fi

Eve Ojamaa
eve.ojamaa@helsinki.fi

Heini Sánez Tähtisalo
heini.saneztahtisalo@helsinki.fi

Kaisa Hämäläinen
kaisa.e.hamalainen@helsinki.fi

Olli Castrén
olli.castren@helsinki.fi

Samuli Lång

Jäsensihteeri

Kaarlo Sukuvaara
jasensihteeri@hamalais-osakunta.fi

 

Juhla- ja ohjelmavaliokunta

Juhla- ja ohjelmavaliokunnan puheenjohtaja

Paikka vapaana

Ohjelmasihteeri

Paikka vapaana

Emäntä

Ilari Sundberg
ilari.sundberg@helsinki.fi

Apuemännät (vielä 8 paikkaa vapaana!)

Milla Hallikas
milla.hallikas@helsinki.fi

Mireleh Hirn
mireleh.hirn@helsinki.fi

Isäntä

Eemeli Mölsä
olli.molsa(a)aalto.fi
040 582 6317

Apuisännät (vielä 6 paikkaa vapaana!)

Jonna Rinne
jonna.rinne1@gmail.com

Minerva Skyttä
minerva.skytta@aalto.fi

Anna Smoter
an.smoter@gmail.com

Emma Tolonen
emma.k.tolonen@gmail.com

Sonja Leppänen
sonja1.leppanen@gmail.com

Julia Saloranta
julia.saloranta@gmail.com

Suvi Taipale
suvi.taipale@helsinki.fi

Juhlamestarit

Maria Anttila
maria.anttila@helsinki.fi

Anni Kivimäki
anni.kivimaki@helsinki.fi

Laulunjohtaja

Elias Mustonen
eliasmustonen@gmail.com

Lipunkantajat (vielä 3 paikkaa vapaana!)

Lauri Hämäläinen
lauri.a.hamalainen@aalto.fi

Henri Rannisto
henri.rannisto@gmail.com

Sofia Korvenmäki

Julia Nurminen
tuuli-julia.nurminen@helsinki.fi

Taija Malkamäki
taija.seppala@helsinki.fi

Mainosmestari

Paikka vapaana

 

Koulutusvaliokunta

Koulutusvaliokunnan puheenjohtaja

Jonna Rinne
jonna.rinne1@gmail.com

Koulutussihteeri

Alexia Mikkola
alexia.mikkola@helsinki.fi

Maakuntavastaava

Milla-Linnea Keränen
millalinnea.keranen@gmail.com

 

Kulttuurivaliokunta

Kulttuurivaliokunnan puheenjohtaja

Maria Saarentola
mariasaarentola@gmail.com

Kulttuurisihteeri

Minerva Skyttä
minerva.skytta@aalto.fi

 

Liikuntavaliokunta

Liikuntavaliokunnan puheenjohtaja

Johanna Tammela
jonna.tammela@helsinki.fi

Liikuntasihteeri

Selene Tenn
selene.tenn@helsinki.com

Hiihdonjohtaja

Juha Manninen
juha.manninen@gmail.com

Ratamestari

ratamestari@hamalais-osakunta.fi

 

Ulkoasiainvaliokunta

Ulkoasiainvaliokunnan puhenjohtaja

Joel Honkasuo
joel.honkasuo@gmail.com

Ulkoasiainsihteeri

Lauri Hämäläinen
lauri.a.hamalainen@aalto.fi

 

Viestintävaliokunta

Tiedottaja

Laura Weckström
tiedottaja@hamalais-osakunta.fi

Tiedotussihteeri

Iida Silfverhuth
iida.silfverhuth@helsinki.fi

Hälläpyörän päätoimittaja

Anna Fransas
hallapyora@hamalais-osakunta.fi
anna.fransas@helsinki.fi

Toimittajat (Yhteensä n. 10)

Kanerva Matveinen

Jukka Solehmainen

Vladimir Heiskanen

Eero Taipale

Ella Rantanen
ella.rantanen95@gmail.com

Väinö Katajisto
vaino.katajisto@helsinki.fi

Seija Dibba
seija.dibba@gmail.com

Valokuvaajat (vielä 1-2 paikkaa vapaana!)

Lari Tuominen

Elviira Ruohomaa
elviira.ruohomaa@helsinki.fi

Webmaster

Johannes Vainio
vainjo4@gmail.com

 

Yleisvaliokunta

Yleisvaliokunnan puheenjohtaja

Maija Öhman
maija.ohman@gmail.com

Yleisvaliokunnan sihteeri

Elviira Ruohomaa
elviira.ruohomaa@helsinki.fi

Arkistonhoitaja

Lari Ahokas
arkistonhoitaja@hamalais-osakunta.fi

AV- ja ATK-vastaavat

Molemmat paikat (2) vapaina

Galleristi

Matilda Miettinen
matildamiettinen@gmail.com

Huoneistomestari

Niko Molin
huoneistomestari@hamalais-osakunta.fi

Kesäpaikkavastaava

Lauri Hämäläinen
lauri.a.hamalainen@aalto.fi

Kesäisännät 2020

Kesäkuu: Eero Taipale 040 532 3073
Heinäkuu: Joel Nummelin 045 130 4013
Elokuu: Elisa Päiviö 040 085 7751

Saunamajuri

Jukka Solehmainen
jukka.solehmainen@gmail.com

 

Kerhojen puheenjohtajat

Bittikerhon pj

Maria Anttila
maria.anttila@helsinki.fi

Boheemiseuran puheenjohtaja

Paikka vapaana

Juristikerhon puheenjohtaja

Taneli Laine
juristikerho@hamalais-osakunta.fi
taneli.laine@helsinki.fi

Kokkikerhon puheenjohtaja

Paikka vapaana

Kirjallisuusseura puheenjohtaja

Paikka vapaana

Hämäläis-Osakunnan Laulajien (HOL) puheenjohtaja

Roosa Saarela
roosa.saarela@helsinki.fi

Leffaklubin puheenjohtaja

Paikka vapaana

Luontokerhon puheenjohtaja

Selene Tenn
selene.tenn@helsinki.fi

Lynces Academici puheenjohtaja

Claudia Mariottini
claudia.mariottini@helsinki.fi

Mimmikerhon puheenjohtaja

Paikka vapaana

Näytelmäkerhon puheenjohtaja

Paikka vapaana

Ompeluseuran puheenjohtaja

Sanni Raskala
sraskala@gmail.com

Panoseuran puheenjohtaja

Niko Molin
niko.molin@helsinki.fi

Pelikerhon puheenjohtaja

Janne Malin
janne.malin@hotmail.com

Pop-klubbenin puheenjohtaja

Oskar Ingelius
oskar.ingelius@helsinki.fi

Raskaan musiikin nautiskelijoiden (HORNa) puheenjohtaja

Paikka vapaana

Reserviläisten (HORes) puheenjohtaja

Jenny Merimaa
jenny.merimaa@helsinki.fi

SnookerHOn puheenjohtaja

Petteri Karapuu
petteri.karapuu@helsinki.fi

Hämäläis-Osakunnan Soittajien (HOS) puheenjohtaja

Jarno Häkkinen
jarski_97@hotmail.com

Taidekerhon puheenjohtaja

Paikka vapaana

Tanssikerhon puheenjohtaja

Jan Falck
jan.falck(a)helsinki.fi