Tältä sivulta löydät kaikki osakunnan virkailijat ja heidän yhteystietonsa.

Lisätietoja virkailijoiden toimenkuvista ja tietoa virkailijoiden valinnasta löydät täältä. Suurin osa osakunnan virkailijoista valitaan marraskuun osakunnan kokouksessa, jolloin virkailijat valitaan seuraavalle vuodelle. Jos viran kohdalla kerrotaan paikan olevan vapaana, voit hakea virkaa heti laittamalla asiasta sähköpostia osakunnan sihteerille.


Inspehtori

Tiina Paunio
inspehtori@hamalais-osakunta.fi

Kuraattori

Taneli Laine
q@hamalais-osakunta.fi
050 538 2191

Toiminnanohjaaja

Ville Hänninen
toiminnanohjaaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)
040 352 7952

Sihteeri

Elisa Troberg
sihteeri@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Taloudenhoitaja

Jonna Rinne
taloudenhoitaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

 

Hallitus

hallitus@hamalais-osakunta.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Olli Castrén

Benjamin Lamberg

Anniliina Lassila

Aino Lehtinen

Alexia Mikkola

Julia Saloranta

Juhlavaliokunta

Tirehtööri

Sanna Porkka (juhlavaliokunta@hamalais-osakunta.fi)

Juhlajärjestäjät (n. 8)

Siiri Lehtonen (siiriamaliaa@gmail.com)

Juhlamestarit

Veikka Valtanen (veikka.valtanen@helsinki.fi)

Aapo Toijonen (aapo.toijonen@gmail.com)

 

Emännistö

Emäntä

emanta@hamalais-osakunta.fi

Apuemännät

Laura Vehmaa (vehmaa.lauraino@gmail.com)

Kaarlo Sukuvaara (kaarlo.sukuvaara@helsinki.fi)

Oona Pursiainen (pursiainenoona@gmail.com)

Iida Silfverhuth

Alex Karaolis (alexkaraolis@gmail.com)

 

Isännistö

Isäntä

isanta@hamalais-osakunta.fi

Apuisännät

Siiri Lehtonen (siiriamaliaa@gmail.com)

Alex Karaolis (alexkaraolis@gmail.com)

Sanna Porkka (sanna.porkka@helsinki.fi)

Veikka Valtanen (veikka.valtanen@helsinki.fi)

Niilo Melkas (niilomelkas@gmail.com)

Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)

Olavi Pakola

Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)

Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)

Fuksivaliokunta

Fuksivastaava

Maria Saarentola

fuksivaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Tuutorit

Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)

Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)

Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)

Joel Heikkilä (joel.heikkila@helsinki.fi)

Ohjelmavaliokunta

Ohjelmavastaava

ohjelmavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Koordinaattorit

Joel Heikkilä (joel.heikkila@helsinki.fi)

Heidi Malmsten (heidi.malmsten@aalto.fi)

Hiihdonjohtaja

Hellevi Estama

hellevi@estama.net

Ulkoasiainvaliokunta

Ulkoministerit

ulkoasiainvaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Lauri Hämäläinen (lauri.a.hamalainen@aalto.fi)

Alva Grünthal (alva.grunthal@helsinki.fi)

Viestintävaliokunta

viestintavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Viestijät

Kaarlo Sukuvaara

tiedottaja@hamalais-osakunta.fi

Hälläpyörän päätoimittaja

Anna Jarske-Fransas

hallapyora@hamalais-osakunta.fi

Toimittajat

Noora Tamminen (noora_tamminen@hotmail.fi)

Jukka Tolonen (j.e.tolonen@gmail.com)

Matilda Miettinen (matildamiettinen@gmail.com)

Roope Kauhanen (roope.kauhanen@gmail.com)

Jukka Solehmainen (jukka.solehmainen@helsinki.fi)

Tilavaliokunta

tilavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Huoneistomestari

Sanna Porkka

huoneistomestari@hamalais-osakunta.fi

Huoneistokisällit

Niko Molin (niko.molin@helsinki.fi)

Maria Wiberg (maawiberg@gmail.com)

Kesäpaikkavastaava

Lauri Hämäläinen

lauri.a.hamalainen@aalto.fi

Arkistonhoitaja

Eeva Ollila

arkistonhoitaja@hamalais-osakunta.fi

Ratamestari

ratamestari@hamalais-osakunta.fi

Saunamajuri

Hellevi Estama

hellevi@estama.net

Kerhojen puheenjohtajat 2021

Boheemiseuran puheenjohtaja

Maini Nguyen

maini.nguyen@helsinki.fi

Juristikerhon puheenjohtaja

Roope Kauhanen
juristikerho@hamalais-osakunta.fi
roope.kauhanen@gmail.com

Kokkikerhon puheenjohtaja

Ilari Sundberg

Kirjallisuusseura puheenjohtaja

Anniliina Lassila

anniliina.lassila@gmail.com

Hämäläis-Osakunnan Laulajien (HOL) puheenjohtaja

 

Leffaklubin puheenjohtaja

Paikka vapaana

Luontokerhon puheenjohtaja

Selene Tenn
selene.tenn@helsinki.fi

Lynces Academici puheenjohtaja

Henri Rannisto
henri.rannisto@gmail.com

Mimmikerhon puheenjohtaja

Paikka vapaana

Ompeluseuran puheenjohtaja

Charlotta Ruotanen
charlotta.ruotanen@gmail.com

Panoseuran puheenjohtaja

Niko Molin
niko.molin@helsinki.fi

Pelikerhon puheenjohtaja

Pop-klubbenin puheenjohtaja

Joel Heikkilä
joel.heikkila@helsinki.fi

Raskaan musiikin nautiskelijoiden (HORNa) puheenjohtaja

Joel Honkasuo

Reserviläisten (HORes) puheenjohtaja

Paikka vapaana

SnookerHOn puheenjohtaja

Petteri Karapuu
petteri.karapuu@helsinki.fi

Hämäläis-Osakunnan Soittajien (HOS) puheenjohtaja

Jarno Häkkinen
jarski_97@hotmail.com

Taidekerhon puheenjohtaja

 

Tanssikerhon puheenjohtaja

Lari Sinisalo
lari.sinisalo@gmail.com

Viiniseuran puheenjohtaja