Tältä sivulta löydät kaikki osakunnan virkailijat ja heidän yhteystietonsa.

Lisätietoja virkailijoiden toimenkuvista ja tietoa virkailijoiden valinnasta löydät täältä. Suurin osa osakunnan virkailijoista valitaan marraskuun osakunnan kokouksessa, jolloin virkailijat valitaan seuraavalle vuodelle. Jos viran kohdalla kerrotaan paikan olevan vapaana, voit hakea virkaa heti laittamalla asiasta sähköpostia osakunnan sihteerille.


Inspehtori

Tiina Paunio
inspehtori@hamalais-osakunta.fi

Kuraattori

Taneli Laine
q@hamalais-osakunta.fi
050 538 2191

Toiminnanohjaaja

Ville Hänninen
toiminnanohjaaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)
040 352 7952

Sihteeri

Elisa Troberg
sihteeri@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Taloudenhoitaja

Jonna Rinne
taloudenhoitaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

 

Hallitus

hallitus@hamalais-osakunta.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Olli Castrén
Benjamin Lamberg
Anniliina Lassila
Aino Lehtinen
Alexia Mikkola
Julia Saloranta
Elisa Rastas

Juhlavaliokunta

Tirehtööri / puheenjohtaja: Sanna Porkka (juhlavaliokunta@hamalais-osakunta.fi)
Juhlajärjestäjä: Siiri Lehtonen (siiriamaliaa@gmail.com)
Juhlajärjestäjän virkoja auki 7 kpl!

Juhlamestarit

Veikka Valtanen (veikka.valtanen@helsinki.fi)
Aapo Toijonen (aapo.toijonen@gmail.com)

 

Emännistö

Emäntä: Ilari Sundberg (emanta@hamalais-osakunta.fi)
Apuemäntä: Laura Vehmaa (vehmaa.lauraino@gmail.com)
Apuemäntä: Kaarlo Sukuvaara (kaarlo.sukuvaara@helsinki.fi)
Apuemäntä: Oona Pursiainen (pursiainenoona@gmail.com)
Apuemäntä: Iida Silfverhuth
Apuemäntä: Alex Karaolis (alexkaraolis@gmail.com)

 

Isännistö

Isäntä: Eero Taipale (isanta@hamalais-osakunta.fi)
Apuisäntä: Siiri Lehtonen (siiriamaliaa@gmail.com)
Apuisäntä: Alex Karaolis (alexkaraolis@gmail.com)
Apuisäntä: Sanna Porkka (sanna.porkka@helsinki.fi)
Apuisäntä: Veikka Valtanen (veikka.valtanen@helsinki.fi)
Apuisäntä: Niilo Melkas (niilomelkas@gmail.com)
Apuisäntä: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)
Apuisäntä: Olavi Pakola
Apuisäntä: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Apuisäntä: Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)

Fuksivaliokunta

Fuksivastaava: Maria Saarentola (fuksivaliokunta@hamalais-osakunta.fi)
Tuutor: Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)
Tuutor: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Tuutor: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)
Tuutor: Joel Heikkilä (joel.heikkila@helsinki.fi)

Ohjelmavaliokunta

Ohjelmavastaava: Minerva Skyttä (ohjelmavaliokunta@hamalais-osakunta.fi
Liikuntavastaava: Joel Heikkilä (joel.heikkila@helsinki.fi)
Kulttuurivastaava: Heidi Malmsten (heidi.malmsten@aalto.fi)
Hiihdonjohtaja: Hellevi Estama (hellevi@estama.net)

Ulkoasiainvaliokunta

ulkoasiainvaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Ulkoministeri: Lauri Hämäläinen (lauri.a.hamalainen@aalto.fi)
Ulkoministeri: Alva Grünthal (alva.grunthal@helsinki.fi)

Viestintävaliokunta

tiedottaja@hamalais-osakunta.fi

Viikkotiedotevastaava: Kaarlo Sukuvaara
Valokuvaaja: Joel Rainti
Valokuvaaja: Elviira Ruohomaa

Hälläpyörä

hallapyora@hamalais-osakunta.fi

Päätoimittaja: Eero Reijonen
Päätoimittaja: Janne Peltokorpi
Toimittaja: Noora Tamminen (noora_tamminen@hotmail.fi)
Toimittaja: Jukka Tolonen (j.e.tolonen@gmail.com)
Toimittaja: Matilda Miettinen (matildamiettinen@gmail.com)
Toimittaja: Roope Kauhanen (roope.kauhanen@gmail.com)
Toimittaja: Anna Fransas
Toimittaja: Niko Molin
Toimittaja: Jukka Solehmainen (jukka.solehmainen@helsinki.fi)

Tilavaliokunta

tilavaliokunta@hamalais-osakunta.fi
Huoneistomestari: Sanna Porkka (huoneistomestari@hamalais-osakunta.fi)
Huoneistokisälli: Niko Molin (niko.molin@helsinki.fi)
Huoneistokisälli: Maria Wiberg (maawiberg@gmail.com)
Kesäpaikkavastaava: Lauri Hämäläinen (lauri.a.hamalainen@aalto.fi)
Arkistonhoitaja: Eeva Ollila (arkistonhoitaja@hamalais-osakunta.fi)
Ratamestari: ratamestari@hamalais-osakunta.fi
Saunamajuri: Hellevi Estama (hellevi@estama.net)

Kerhojen puheenjohtajat 2021

Boheemiseuran puheenjohtaja

Maini Nguyen
maini.nguyen@helsinki.fi

Juristikerhon puheenjohtaja

Roope Kauhanen
juristikerho@hamalais-osakunta.fi
roope.kauhanen@gmail.com

Kokkikerhon puheenjohtaja

Ilari Sundberg

Kirjallisuusseura puheenjohtaja

Anniliina Lassila
anniliina.lassila@gmail.com

Hämäläis-Osakunnan Laulajien (HOL) puheenjohtaja

 

Leffaklubin puheenjohtaja

Paikka vapaana

Luontokerhon puheenjohtaja

Selene Tenn
selene.tenn@helsinki.fi

Lynces Academici puheenjohtaja

Henri Rannisto
henri.rannisto@gmail.com

Mimmikerhon puheenjohtaja

Paikka vapaana

Ompeluseuran puheenjohtaja

Charlotta Ruotanen
charlotta.ruotanen@gmail.com

Panoseuran puheenjohtaja

Niko Molin
niko.molin@helsinki.fi

Pelikerhon puheenjohtaja

Pop-klubbenin puheenjohtaja

Joel Heikkilä
joel.heikkila@helsinki.fi

Raskaan musiikin nautiskelijoiden (HORNa) puheenjohtaja

Joel Honkasuo

Reserviläisten (HORes) puheenjohtaja

Paikka vapaana

SnookerHOn puheenjohtaja

Petteri Karapuu
petteri.karapuu@helsinki.fi

Hämäläis-Osakunnan Soittajien (HOS) puheenjohtaja

Jarno Häkkinen
jarski_97@hotmail.com

Taidekerhon puheenjohtaja

 

Tanssikerhon puheenjohtaja

Lari Sinisalo
lari.sinisalo@gmail.com

Viiniseuran puheenjohtaja