Tältä sivulta löydät kaikki osakunnan virkailijat ja heidän yhteystietonsa.

Lisätietoja virkailijoiden toimenkuvista ja tietoa virkailijoiden valinnasta löydät täältä. Suurin osa osakunnan virkailijoista valitaan marraskuun osakunnan kokouksessa, jolloin virkailijat valitaan seuraavalle vuodelle. Jos viran kohdalla kerrotaan paikan olevan vapaana, voit hakea virkaa heti laittamalla asiasta sähköpostia osakunnan sihteerille.


Inspehtori

Tiina Paunio
inspehtori@hamalais-osakunta.fi

Kuraattori

Taneli Laine
q@hamalais-osakunta.fi
050 538 2191

Toiminnanohjaaja

Aave Naakkanen
toiminnanohjaaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Sihteeri

Benjamin Lamberg
sihteeri@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

Taloudenhoitaja

Iida Silfverhuth
taloudenhoitaja@hamalais-osakunta.fi
09 2522 5500 (päivystysaikoina)

 

Hallitus

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Joel Heikkilä
Ville Hänninen
Alexia Mikkola (alexia.mikkola@helsinki.fi)
Antonina Peltola (antonina.peltola@helsinki.fi)
Jonna Rinne (jonna.rinne1@gmail.com)
Eero Taipale (eero.taipale@helsinki.fi)
Elisa Troberg

Juhlavaliokunta

juhlavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Tirehtööri / puheenjohtaja: Anne Penttilä (1anne.penttila@gmail.com)
Tirehtööri / puheenjohtaja: Suvi Taipale (suvi.taipale@helsinki.fi)
Juhlajärjestäjä: Ismo Hammer (ismo.hammer@gmail.com)
Juhlajärjestäjä: Kalle Heinonen
Juhlajärjestäjä: Elina Kervinen (elina.kervinen@windowslive.com)
Juhlajärjestäjä: Marja Rapo (mra.rapo@gmail.com)
Juhlajärjestäjä: Julia Saloranta (julia.saloranta@aalto.fi)
Juhlajärjestäjä: Emmi Söderholm (emmi.soderholm@hotmail.com)
Juhlamestari: Michaela Kiianmies
Juhlamestari: Ismo Uusitalo
Laulunjohtaja: Lassi Koistinen

 

Emännistö

emanta@hamalais-osakunta.fi

Emäntä: Oona Pursiainen
Apuemäntä: Aki Malinen
Apuemäntä: Jaana Sivonen
Apuemäntä: Jenni Nyblom (jenni.nyblom@gmail.com)
Apuemäntä: Melissa Sende
Apuemäntä: Nette Hämäläinen (nette.hamalainen@helsinki.fi)
Apuemäntä: Olavi Pakola (olavi.pakola@gmail.com)
Apuemäntä: Ronja Leikas (ronja.leikas@gmail.com)
Apuemäntä: Turo Ylitalo (turo.ylitalo@helsinki.fi)
Apuemäntä: Ella Starck

 

Isännistö

isanta@hamalais-osakunta.fi

Isäntä: Joel Heikkilä
Isäntä: Veikka Valtanen
Apuisäntä: Alex Karaolis (alexkaraolis@gmail.com)
Apuisäntä: Atte Moisio (atte.moisio@helsinki.fi)
Apuisäntä: Eeva Tuunanen (eeva.tuunanen@helsinki.fi)
Apuisäntä: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Apuisäntä: Laura Lampiselkä (laura.lampiselka@hotmail.fi)
Apuisäntä: Linda Honkanen (linda.honkanen@live.com)
Apuisäntä: Olli Voutilainen (olliavoutilainen@icloud.com)
Apuisäntä: Ulla Paakkari
Apuisäntä: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)
Apuisäntä: Ville Uotila (ville.uotila@helsinki.fi)

 

Fuksivaliokunta

fuksivaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Fuksivastaava / Puheenjohtaja: Henna Suuronen (henna.suuronen@helsinki.fi)
Fuksivastaava / Puheenjohtaja: Vilhelmiina Haliseva (vilhelmiina.haliseva@helsinki.fi)
Tuutor: Armin Kellomäki
Tuutor: Eetu Reijonen (eetu.reijonen@kolumbus.fi)
Tuutor: Eeti Huikku (eeti.huikku@helsinki.fi)
Tuutor: Essi Korhonen
Tuutor: Ina Wichmann (ina.wichmann@helsinki.fi)
Tuutor: Lotta Putkiranta
Tuutor: Peppiina Heikkilä (peppiina.m.heikkila@helsinki.fi)
Tuutor: Meeri Latva (meeri.latva@helsinki.fi)

Ohjelmavaliokunta

ohjelmavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Ohjelmavastaava / Puheenjohtaja: Elina Kervinen (elina.kervinen@windowslive.com)
Ohjelmavastaava / Puheenjohtaja: Julia Roukala
Kulttuurivastaava: Lauri Hannikainen
Kulttuurivastaava: Olli Castren (olli.castren@helsinki.fi)
Leffavastaava: Hoa Le
Liikuntavastaava: Minerva Skyttä
Hiihdonjohtaja: Eemeli Mölsä
Vaelluksenjohtaja: Anniliina Lassila (anniliina.lassila@gmail.com)

Ulkoasiainvaliokunta

ulkoasiainvaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Ulkoministeri: Emmi Söderholm (emmi.soderholm@hotmail.com)
Ulkoministeri: Ronja Leikas (ronjaleikas@gmail.com)

Viestintävaliokunta

viestintavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Tiedottaja / Puheenjohtaja: Helmiina Latvanen (helmiinah.latvanen@gmail.com)
Viikkotiedotevastaava:
Joel Honkasuo (viikkotiedote@hamalais-osakunta.fi)
Valokuvaaja: Jenny Helle (jenny.helle@helsinki.fi)
Valokuvaaja: Joel Rainti
Somevastaava: Aino Lehtinen (aino.ki.lehtinen@helsinki.fi)
Somevastaava:
Meri Wiberg
Somevastaava:
Nuutti Mäkinen

Hälläpyörä

hallapyora@hamalais-osakunta.fi

Päätoimittaja: Olli Narinen (olli.narinen@helsinki.fi)
Toimittaja: Anna Jarske-Fransas
Toimittaja: Artturi Hiiro
Toimittaja: Eero Taipale (eero.taipale@helsinki.fi)
Toimittaja: Heli Parviainen (heli.s.parviainen@helsinki.fi)
Toimittaja: Irene Vuollet
Toimittaja: Jukka Solehmainen (jukka.solehmainen@helsinki.fi)
Toimittaja: Niilo Melkas

Tilavaliokunta

tilavaliokunta@hamalais-osakunta.fi

Huoneistomestari: Sanna Porkka (huoneistomestari@hamalais-osakunta.fi) (sanna.porkka@helsinki.fi)
Huoneistokisälli: Mitja Sainio
Huoneistokisälli: Maria Wiberg (maawiberg@gmail.com)
Kesäpaikkavastaava: Lauri Hämäläinen (lauri.aa.hamalainen@gmail.com)
Arkistonhoitaja: Eeva Ollila (arkistonhoitaja@hamalais-osakunta.fi)
Ratamestari: ratamestari@hamalais-osakunta.fi
Saunamajuri: Essi Korhonen

Kerhojen puheenjohtajat 2022

Boheemiseuran puheenjohtaja

Maini Nguyen
maini.nguyen@helsinki.fi
boheemiseura@hamalais-osakunta.fi

Juristikerhon puheenjohtaja

Roope Kauhanen
juristikerho@hamalais-osakunta.fi
roope.kauhanen@gmail.com

Kokkikerhon puheenjohtaja

Maria Rantanen
maria.anttila@helsinki.fi
kokkikerho@hamalais-osakunta.fi

Hämäläis-Osakunnan Laulajien (HOL) puheenjohtaja

Kerttu Kivioja
kerttu.kivioja@helsinki.fi
hol@hamalais-osakunta.fi

Luontokerhon puheenjohtaja

Maija Öhman
luontokerho@hamalais-osakunta.fi

Lynces Academici puheenjohtaja

Henri Rannisto
henri.rannisto@gmail.com
lynces-academici@hamalais-osakunta.fi

Panoseuran puheenjohtaja

Niko Molin
niko.molin@helsinki.fi
hops@hamalais-osakunta.fi

Pelikerhon puheenjohtaja

Kaarlo Sukuvaara
kaarlo.sukuvaara@helsinki.fi
pelikerho@hamalais-osakunta.fi

Pop-klubbenin puheenjohtaja

Aki Malinen
pop-klubben@hamalais-osakunta.fi

Hämäläis-Osakunnan Reserviläisten puheenjohtaja

Kaisa Hämäläinen
hores@hamalais-osakunta.fi

SnookerHOn puheenjohtaja

Ari Turto
ari.turto@helsinki.fi
snookerho@hamalais-osakunta.fi

Hämäläis-Osakunnan Soittajien (HOS) puheenjohtaja

Heidi Malmsten
heidi.malmsten@aalto.fi
hos@hamalais-osakunta.fi

Taidekerhon puheenjohtaja

Jade Leppä
jade.leppa@helsinki.fi
taidekerho@hamalais-osakunta.fi

Tanssikerhon (HOT) puheenjohtaja

Lari Sinisalo
lari.sinisalo@gmail.com
hot@hamalais-osakunta.fi

Äijäkerhon puheenjohtaja

Eetu Reijonen
aijakerho@hamalais-osakunta.fi